Διασκέδαση

Top News - Shpërthim në një spital në Napoli/ “Hapet toka”, përpin disa makina

Një shpërthim i fuqishëm në një spital në periferi të Napolit, ka bërë që një krater gjigant të hapet në parkingun e tij.

Pavarësisht përmasave të shpërthimit, fatmirësisht nuk ka raporte për persona të lënduar, por disa automjete përfunduan në gropën gjigante. Disa dëshmitarë okularë thonë se toka u hap pas shpërthimit, ndërsa hetimet janë përqendruar te tubacionet e oksigjenit. Mendohet se pikërisht kjo strukturë e nëndheshme mund të ketë qenë shkaku i incidentit.
Ngjarja bëri që të ndërpritej furnizimi i spitalit me energji elektrike, por grupi i gjeneratorëve me të cilët është pajisur për raste emergjencash, bëri që mundur që aktiviteti në ndërtesë të mos ndërpritej. Krateri 2 mijë metra katrorë pranë spitalit Ponticelli ka një thellësi prej gati 20 metrash.
Zjarrfikësit ndodhen në vendngjarje, ndërsa konsiderohet “një mrekulli” që incidenti nuk shkaktoi asnjë të plagosur.
Pamje: AFP
Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar.
Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/
Subscribe to "Top Channel" on GRgone Channel for NEWS and TV
Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH
#Napoli#Hospital#TopChannel

Σχόλια 

 1. Jetmir Asllani

  Jetmir Asllani

  Πριν 6 ημέρες

  Hajt se fillimi asht keni dasht me mbyt njerez e mja lan virusit hajt hajt se tanve ka mju myt zoti

 2. Violeta Vorfi

  Violeta Vorfi

  Πριν 9 ημέρες

  vetem shperthim nuk mund ta quaj, shikoni me kujdes qe rrotull gropes nuk ka asgje, esht cdo gje paster . mund te jet fufur toka nendhe ate'here jam dakort por shperthim smumd ta quaj

 3. Komenti Komenti

  Komenti Komenti

  Πριν 9 ημέρες

  nappoli nodh cdo gje

 4. Antipatrea Antipatrea

  Antipatrea Antipatrea

  Πριν 9 ημέρες

  grgone.info/will/zr94j3-Om8OBkp8/b-nteo

Επόμενο